Μαθητές σε ρόλο δημοσιογράφων! (από τους μαθητές του Γ2, Γιώργο Πουρνάρα, Γιάννη Τσικογιαννόπουλο και Βιβή Τσικνή)

Τι είναι το Τμήμα Ένταξης; Πώς λειτουργεί; Ποιους μαθητές δέχεται; Σε αυτά και πολλά άλλα ερωτήματα που προέκυψαν, μας απάντησε η καθηγήτρια του Τμήματος Ένταξης του Γυμνασίου Άμφισσας, κ. Παναγιώτα Μπαμπαλιάρη, σε μια πολύ διαφωτιστική συνέντευξη που μας παραχώρησε στις 15/ 02/ 2024, στο πλαίσιο δράσεωνπου έχει αναλάβει το σχολείο για την ένταξη μαθητών με μαθησιακές δυσκολίες και μαθητών που προέρχονται από ευάλωτες κοινωνικές ομάδες.

Η συνέντευξη έγινε σε πολύ ευχάριστο κλίμα και για εμάς ήταν μια καλή ευκαιρία να μάθουμε πολλά για τη λειτουργία του Τμήματος Ένταξης και για το σημαντικό του ρόλο στην ενίσχυση των μαθητών με μαθησιακές δυσκολίες.

Για την εμφάνιση της συνέντευξης πατήστε εδώ.